تولید سیستم های تهویه مطبوع ( برج خنک کننده ، اسپیلت و...)

ساخت وبلاگ

منظور از تن خنک کننده یا تن تبرید در برج خنک کننده آب چیست؟
کلمه «تن خنک کننده» در واقع واحد اندازه گیری میزان سرمایش در تجهیزات برودتی مانند چیلرها است. با مرور تاریخچه متوجه می شویم که واژه تبرید مربوط به قرن هجدهم است که در آمریکای شمالی استفاده می شده است، در آن زمان از قالب های بزرگ یخ برای تامین سرمای مورد نیاز استفاده می شده است. از نظر علمی باید گفت که یک تن تبرید معادل مقدار گرمایی است که یک دستگاه خنک کننده (چیلر یا برج خنک کننده) از یک تن یخ در 24 ساعت می گیرد تا آن را به آب تبدیل کند. این عمل در دمای 0 درجه سانتیگراد یا 32 درجه فارنهایت (144 BTU) انجام می شود که با فرمول زیر بیان می شود.

یک تن تبرید = ۱۴۴×۲۰۰۰/۲۴ = ۱۲۰۰۰ Btu/hr

One Refrigeration Ton = (2000 lbs * 144 Btu/lbs) / 24 hr = 12000 Btu/hr

باید در جریان باشید که در حال حاضر نیز از واژه " تن تبرید" برای بیان ظرفیت تجهیزات برودتی مانند چیلرهای جذبی و تراکمی و البته در کولینگ تاور ها نیز استفاده می شود.

بطور مثال در بین سازندگان برج خنک کننده و کارفرمایان تاسیساتی می شنویم که گفته می شود یک دستگاه چیل800 تن یا 200 تن تبرید یا یک واحد برج خنک کننده 250 تن یا 500 تن تبرید مورد نیاز پروژه فعلی می باشد. اما بطور مهندسی و در مبانی اصلی ترمودینامیک این واژه معیار سنجش قدرت تجهیزات برودتی محسوب می گردد. تبدیل واحد های تن تبرید، واحد جابجایی انرژی در زمان یعنی تن تبرید (RT) هم ارز یکاهایی همچون KW و BTU/H است. می توان گفت که هر تن تبرید برابر با 3.52 کیلو وات و برابر با 12000 پوند انرژی بر ساعت می باشد.برای دیگر تبدیل واحد ها می توانید به سایت https://kitset.ir/مراجعه نمایید.

برای پاسخ به سوال تن تبرید چیست به طور علمی می توان گفت که یک تن تبرید برابر است با مقدار گرمایی که یک سیستم تهویه یا دستگاه سرمایشی در طول ۲۴ ساعت از یک تن یخ (۲۰۰۰ پوند lbs) می گیرد تا آن را ذوب کند. گرمای مورد نیاز برای ذوب یک پوند یخ و تبدیل آن به آب مایع در دمای ۳۲ درجه فارنهایت (صفر درجه سانتی گراد) برابر ۱۴۴ Btu است که در ادامه نحوه محاسبه تن تبرید به شکل زیر خواهد بود.

قانون پایستگی انرژی و جرم در سامانه برج خنک کننده

  • موازنه انرژی (energy balance)

برج خنک کننده دستگاهی جهت انتقال حرارت QC (گرمای کندانسور یک ماشین صنعتی) به محیط اطراف می‌باشد. در چرخه هر فرآیند ترمودینامیکی قانون پایستگی انرژی برقرار است. عملیات انتقال انرژی در برج خنک کننده نیز یک فرآیند ترمودینامیکی محسوب می‌شود. انرژی مصرفی دستگاه برودتی بیانگر توان مصرفی (قالباً انرژی برق) در بخش‌های مصرف کننده برج می‌باشد. مصرف کننده‌های اصلی انرژی برق، الکتروموتور بخش هوادهی و پمپ سیرکولاتور آب می‌باشند. گرمای تولیدی نیز نشانه‌ی میزان انرژی است که در بخش کندانسور به آب انتقال می‌یابد. در نهایت مکمل این دو مورد دفع گرمای جذب شده از آب در این دستگاه است. بازنویسی قانون پایستگی انرژی در چرخه کاری کولینگ تاور به شرح ذیل صورت می‌پذیرد.

گرمای مازاد تولیدی از منبع گرم = انرژی مصرفی (برق موتور و پمپ) + گرمای دفع شده در برج خنک کننده

موازنه جرم (mass balance)

فرآیند تبادل انرژی در قالب انواع برج خنک‌کننده یک فرآیند ترکیبی از انتقال جرم و حرارت به صورت همزمان می‌باشد. کولینگ‌تاور با ایجاد یک سطح تبادل حرارت بسیار بزرگ سبب تبخیر درصدی از آب می‌گردد. تبخیر صورت گرفته در خود مقدمه جذب گرمای موجود در جریان اصلی آب می‌شود. گرمای لازم جهت بخار شدن آب و از هم گسسته شدن پیوندهای ملکولی آب از مابقی جریان آب جذب می‌شود. جریان اصلی سیال آب با از دست دادن گرما دچار کاهش دما شده و اصطلاحاً سرد خواهد شد.

علاوه بر تبخیر دو عامل دیگر در برج خنک کننده موجب هدر رفتن آب می شود. بلودان یا تخلیه و پرتاب قطره‌های آب از فن محوری به بیرون از دیگر عوامل مصرف آب می‌باشد. به منظور برقرار شدن قانون پایستگی جرم باید میزان مشخصی آب را به طور دائم وارد دستگاه بنماییم. به این جریان آب که به صورت دائمی وارد کولینگ تاور  می‌شود، جریان جبرانی (make up) نیز می‌گویند. فرمول زیر به منظور پایسته شدن جریان سیال در سامانه فوق برقرار است.

جریان جبرانی = آب تبخیر شده + تخلیه جریان مواد غلیظ (blow down) + پرتاب قطره‌ها از قسمت فن (drift)

گرفتگی در برج خنک کننده
ته نشین شدن و گرفتگی تجهیزات و قطعات داخلی یکی از عمده ترین مشکلات اجتناب ناپذیر تجهیزات در تماس با آب است. این مشکل ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در طول عمر این دستگاه شود. در اکثر انواع برج های خنک کننده، اعم از مدار باز، جریان مخالف یا جریان متقاطع، اکثر رسوبات به دلیل تبخیر آب تشکیل می شوند. دلیل اصلی این مشکل افزایش غلظت مواد محلول در آب در گردش است. رسوبات تشکیل شده معمولاً از آهک و به رنگ سفید و قهوه ای روشن بین شیارهای بسته بندی و سایر قسمت های جانبی می باشد. رسوبات آهکی تشکیل شده در قسمت های داخلی عمدتاً در اثر املاح آب سنگین مانند کلسیم، منیزیم و کاتیون های فلزی و نمکی ایجاد می شود.
راه حل های اصلی و اساسی برای کاهش رسوب برج خنک کن 
استفاده از پوشش رسانه ای یا پارچه خنک کننده ضد باکتری و ضد رسوب به عنوان پوشش خالص پاشش
کاربرد نازل اسپری آب برج خنک کننده با خاصیت ضد گرفتگی
استفاده از نانوپودرها و الیاف نانوالیاف در بافت اصلی اعضای بدن
تزریق آب آرایشی با کیفیت بالا یا سخت شده
تنظیم دقیق شستشو یا تخلیه آب غلیظ از تابه یا حوضچه
یک برج خنک کننده با سیستم خنک کننده هیبریدی انتخاب کنید و میزان تبخیر آب را کاهش دهید
از تجهیزات فلزی استفاده نکنید و میزان زنگ زدگی را کاهش دهید و رسوبات سنگین ناشی از لوله ها یا اتصالات فلزی را جاسازی نکنید.
استفاده از فیلترهای فلزی یا غیر فلزی در قسمت ورودی هوا که از ورود گرد و غبار به هوا جلوگیری می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت آذین تهویه مراجعه نمایید -خرید مستقیم قطعات برج خنک کننده 09194201355

تولید سیستم های تهویه مطبوع ( برج خنک کننده ، اسپیلت و...)...
ما را در سایت تولید سیستم های تهویه مطبوع ( برج خنک کننده ، اسپیلت و...) دنبال می کنید

برچسب : تن تبرید, برج خنک کننده ,تن تبرید برج خنک کن , کولینگ تاور, نویسنده : م-ن azintahvie بازدید : 128 تاريخ : شنبه 5 شهريور 1401 ساعت: 21:02

تعریف ساده داکت اسپیلت یا اسپیلت کانالی :

دستگاه داکت اسپلیت (Ducted Split) واژای است که بسیاری از سازندگان  و مصرف کنندگان برای اسپلیت های کانالی مورد استفاده قرار می دهند که امروزه یکی از پرکاربردترین سیستم های تهویه مطبوع جهت سرمایش و گرمایش در آپارتمان های مسکونی و تجاری محسوب می گردد.

دستگاه اسپیلت کانالی می تواند به خوبی با توجه به ظرفیت انتخابی هوای سرد در تابستان و هوای گرم مورد نیاز در زمستان را برای واحد آپارتمان یا مکان موردنظر تامین نمایید، انتقال هوای سرد و گرم توسط شبکه کانال کشی که در سقف کاذب اجرا می شود بوسیله یونیت داخلی این دستگاه امکان پذیر می باشد شما می توانید دمای هوا را با استفاده از ترموستات دیواری به راحتی کنترل نمایید و توسط داکت اسپیلت هوای کلیه فضاهای آپارتمان را به دلخواه تنظیم کنید.

یونیت داخلی داکت اسپیلت

اجزایی داکت اسپیلت را بهتر بشناسید :

داکت اسپیلت از دو قسمت اصلی تشکیل شده است که شامل یک یونیت داخلی (هواساز) و یک یونیت خارجی(کندانسور هوایی) می باشد، این دو بخش توسط لوله مسی به یکدیگر متصل شده و به همین وسیله هوای سرد را برای توزیع ایجاد و منتقل میکنند. جهت گرمایش نیز یک کویل مجزا در یونیت داخلی تعبیه میگردد که از طریق اتصال به آب گرم ساختمان قادر خواهد بود هوای گرم مورد نیاز را تامین نماید. البته قسمتهای فرعی دیگری در این سیستم وجود دارد مانند کانال های داخلی و دریچه های انتقال هوا در سقف، لوله مسی حاوی مبرد و متصل کننده کندانسور به اواپراتور،ترموستات دیواری برای تنظیم دما و دور موتور و فن یونیت داخلی .

مراحل ایجاد برودت در داکت اسپیلت به این صورت است که در کندانسور داکت اسپلیت یا همان یونیت خارجی گاز مبرد خنک می شود و از طریق لوله مسی به شیر انبساطی (expantion valve) و از آنجا به صورت گاز مبرد و آماده جذب گرمای محیط به کویل یونیت داخلی داکت اسپلیت منتقل می گردد. در یونیت داخلی گرما توسط کویل مربوطه جذب شده و موجب سرمایش هوا میگردد و سپس هوای سرد شده از طریق فن یونیت داخلی، توسط کانال های هوا درقسمت ها مختلف توزیع میگردد.

اجزایی یونیت خارجی داکت اسپیلت (کندانسور) به 4 بخش تقسیم می شوند:

1-کمپرسور اسکرال یا روتاری که این قسمت وظیفه متراکم کردن و افزایش فشار ودمای مبرد را به عهده دارد. گاز مبرد بعد از متراکم شدن به کندانسور هدایت میشود.

2- کویل مسی یا کندانسور هوا خنک  که در واقع نوعی مبدل حرارتی می باشد که باعث کاهش دمای مبرد و تبدیل آن از حالت گاز به مایع می شود.

3-لوله مویین یا شیر انبساط، این قسمت وظیفه کاهش فشار مبرد را داد. مبرد پس از عبور از شیر منبسط بصورت مایع و با دمای بسیار پایین وارد اواپراتور یونیت داخلی میگردد.

4-شیرچهار طرفه برای معکوس کردن حالت سرمایش و گرمایش که در داکت اسپیلت های دومنظوره تعبیه میشود.

اجزایی یونیت داخلی (اواپراتور) نیز به 3 بخش تقسیم میشوند:

1- اواپراتور که گاز مبرد در آن جریان دارد، این قسمت حرارت محیط را گرفته و به مبرد منتقل می نماید و همین امر موجب تغیر حالت مبرد از گاز به مایع می شود و پس از جذب گرما مجدد به کمپرسور ارسال میشود.

2- فن و الکتروموتور که موجب گردش هوا درون یونیت و کانالهای انتقال هوا میشود.

3- فیلتر هوا که در قسمت مکش نصب و موجب تمیز شدن هوای ورودی به فن میشود.که این امر موجب فیلتر شدن و پاکسازی هوای داخلی نیز میشود.

اجزایی داکت اسپیلت

نحوه کار کرد داکت اسپیلت چگونه است ؟

اگر بخواهید بطور ساده نحوه کار داکت اسپیلت را توضیح دهیم می توانیم بگوییم که عملکرد کلی داکت اسپیلت بسیار شبیه کولر گازی(اسپیلت) می باشد با این تفاوت که بجای یک پنل دیواری و روکار از یک سیستم مرکزی قوی تر و توکار استفاده می شود که از طریق اتصال به کانال و دریچه های هوا  موجب توزیع یکنواخت هوای سرد وگرم میشود. البته این در ارتباط با یونیت داخلی می باشد و سیستم کندانسور خارجی چندان تفاوتی ندارد.

برای آگاهی بیشتر از نحوه کار داکت اسپیلت باید در ابتدا بدانید که این دستگاه در سه نوع مختلف قابل طراحی و تولید میگردد که در زیر به توضیح مختصر آنها می پردازیم .

1-داکت اسپلیت دو منظوره‌ی سرمایشی و گرمایشی

در این نوع  اسپلیت کانالی ، سرمایش و گرمایش محیط تهویه شونده از طریق مصرف انرژی الکتریکی  و دو یونیت داخلی و خارجی تامین می‌شود.در قسمت برودتی و سرمایش این دستگاه گاز مبرد در کمپرسور متراکم شده و بعد از گذشتن از کندانسور بصورت مایع سرد به اواپرتور یونیت داخلی منتقل می شود و با جذب حرارت محیط و از طریق جریان هوای فن باعث ایجاد هوای سرد میشود. هوای سرد شده از طریق شبکه کانال کشی در سقف کاذب به قسمتهای مختلف منتقل شده و از دریچه هوا به فضای داخلی اتاق تزریق میشود.

باید بدانید که در واقع در حالت گرمایش داکت اسپیلت موقعیت قرار گیری و عملکردی کندانسور  و اواپراتور در سیکل تبرید جابجا می شود. به حالت گرمایش داکت اسپیلت هیت پمپ یا پمپ حرارتی نیز گفته میشود. در این حالت جهت چرخش مبرد بواسطه شیر چهار طرفه( شیر معکوس) بلعکس میگردد. به اینصورت که فشار ودمای مبرد در کمپرسور افزایش می یابد و بعد از آن توسط شیر چهار راهی و لوله مسی به یونیت داخلی منتقل میگردد ودر آنجا از طریق انتقال حرارت به محیط تهویه شونده موجب گرمایش محیط و سرد شدن مبرد میشودکه از حالت گاز به مایع تغیر فاز می دهد

پس از عبور مبرد از شیر انبساط، فشار مبرد کم می شود و به سمت یونیت خارجی هدایت می گردد . در مبدل حرارتی یونیت خارجی، دمای مبرد با جذب حرارت محیط بیرون، افزایش یافته و مجددا از حالت مایع به گاز تبدیل می‌گردد. واین سیکل بطور مدام تکرار میشود.

2-داکت اسپلیت تک منظوره ( سرمایشی)

نحوه عملکرد داکت اسپیلت سرمایش مشابه سیکل سرمایش مدل قبلی می باشد که در بالاتوضیح دادیم با این تفاوت که دیگر شیر چهار طرفه در این دستگاه وجود ندارد.

3-داکت اسپلیت سرمایشی به همراه کویل آب گرم

در این نوع از داکت اسپیلت ها از یک کویل گرمایشی مجزا برای سیستم گرمایش استفاده میگردد که به سیستم لوله کشی آب گرم متصل می شود. در این حالت کویل گرمایشی از طریق آب پکیج یا موتور خانه تغذیه میشود و بواسطه جریان هوای که با چرخش فن داخلی یونیت ایجاد میشود و عبور از روی کویل موجب تولید و توزیع هوای گرم  مورد نیاز میشود. در واقع در این حال دستگاه مانند یک فن کویل سقفی کار میکند و تنها مصرف برق موردنیاز مربوط به چرخش فن می باشد که موجب کاهش مصرف برق در فصل زمستان نیز میشود.

یونیت خارجی داکت اسپیلت

داکت اسپیلت های اینورتر (Inverter) :

این نوع از اسپیلت های کانالی از مصرف برق خیلی کم برخوردار هستند و علت آن سیستم هوشمند بکار رفته در کمپرسورهای دستگاه می باشد. کمپرسور های داکت اسپیلنت اینورتر با توجه به نیاز مصرف کننده ، دور موتور را بصورت خودکار و اتوماتیک کم و زیاد می نماید و متناسب با دمای مد نظر با دور مناسب کار میکند ولی کمپرسور موجود در اسپیلت های کانالی معمولی بصورت دور ثابت و یکنواخت کار میکنند و به همین خاطر مصرف برق ثابت و نسبتا بالای دارند.  

ظرفیت و واحد اندازگیری داکت اسپیلت بی تی یو بر ساعت  ( h/BTU)  می باشد. میزان سرمایش با توجه به همین واحد مشخص میگردد هر چه بی تی یو بیشتر باشد سرمایش دستگاه بیشتر میشود. برای محاسبه بار سرمایشی بر حسب تن می توان از ضریب تبدیل استفاده کرد که در آن صورت هر یک تن تبرید برابر است با 12000 بی تی یو(12000btu) می باشد.

شما می توانید در یک محیط یک پارچه بجای استفاده از چندین کولر گازی از یک دستگاه اسپیلت کانالی استفاده نمایید و از طریق کانال کشی قسمتهای مختلف را به دمای مورد نظر برسانید.

در کل می توان از یک دستگاه داکت اسپیلت که جزو تجهیزات مدرن می باشد به جای تجهیزات سنتی استفاده نمود و از کارایی و سرمایش  وگرمایش ان لذت برد .

برای مطالعه مطالب بیشتر می توانید به منبع مطلب مراجعه نمایید.

منبع این مطلب : سایت آذین تهویه 

تولید سیستم های تهویه مطبوع ( برج خنک کننده ، اسپیلت و...)...
ما را در سایت تولید سیستم های تهویه مطبوع ( برج خنک کننده ، اسپیلت و...) دنبال می کنید

برچسب : داکت اسپیلت اینورتر , قیمت داکت اسپیلت , یونیت داخلی داکت اسپیلت , نویسنده : م-ن azintahvie بازدید : 173 تاريخ : پنجشنبه 31 شهريور 1401 ساعت: 13:40

آیا می دانید داکت اسپیلت و کولر گازی چه کاربردی دارند؟تفاوت داکت اسپیلت و کولر کازی چیست ؟بهره برداری از دستگاه تهویه مناسب چگونه است؟

 این دو دستگاه می تواند برای تهویه مطبوع وگرم کردن وخنک کردن خانه یا محل کار مورد استفاده قرار گیرند 

اگر بخواهیم بطور خلاصه بگوییم تفاوت داکت اسپیلت و کولر گازی در چه چیزی است می توان گفت که تنها در پنل داخلی با هم متفاوت هستند کولر گازی دارای یک پنل دیواری یا استاده است که در قسمتی از فضا نصب می شود و لی داکت اپسلت دارای یک پنل زیر سقفی است که از طریق کانال کشی و لوله های فلکسی هوا را به قسمتهای مختلف مکان مورد نظر توزیع می کند . این دودستگاه از لحاظ سیکل تبرید مشابه هستند ولی در سیستم گرمایش داکت اسپلت میتواند از یک کویل گرمایشی به کمک آب گرم برای گرمکردن محیط استفاده نمایید .

 

در اینجا چند روش آسان و سریع برای بهره برداری و نگهداری با قطعات/تعمیر تهویه مطبوع سیستم تهویه مطبوع و داکت اسپیلت شما وجود دارد.

بهره برداری از دستگاههای تهویه مطبوع مانند کولر گازی و داکت اسپیلت کانالی:

 

از مشخصات مورد نیاز  آگاه باشید: مطمئن شوید که مشخصات سیستم تهویه مطبوع را که قصد نصب یا سرویس آن را دارید دنبال کنید. قطعات توصیه شده را که قرار است برای سرویس و نصب مناسب استفاده شود، تأیید کنید. با رعایت صحیح دستورالعمل ها و توصیه ها، عمر سیستم تهویه مطبوع شما طول عمر بیشتری خواهد داشت.

رتبه‌بندی‌های بهره‌وری قطعات موردنیاز :قبل از خرید، رتبه‌بندی‌های کارایی سیستم تهویه مطبوع استاندارد و قطعات تهویه مطبوع AC HVAC Plus را بررسی کنید. همین قانون در هنگام خرید قطعات استاندارد کولر گازی وداکت اسپیلت  نیز صدق می کند، زیرا رتبه بندی کارایی می تواند شاخص ارزشمندی برای برتری آنها نسبت به بقیه در صنعت باشد.

 

کمک حرفه ای از کارشناسان کار بلد: هنگام خرید قطعات اسپیلت کانالی یا کولر گازی برای سیستم تهویه ، مطمئن شوید که از کارشناسان داخل صنعت کمک دریافت می کنید. این برای خنک کننده قطعات تهویه مطبوع AC بسیار مهم است، نصبی که ممکن است در صورت عدم مشورت با یک متخصص دارای مجوز، آسیب بیشتری نسبت به یک واحد تهویه مطبوع استاندارد داشته باشد.

اصالت فروشنده و گارانتی قطعات داکت اسپیلت : صحت فروشنده را بررسی کنید، صرف نظر از اینکه او آنلاین یا آفلاین است. این را می توان با جستجوی مهرهای مستبد مورد نیاز بر روی حامل قطعات تهویه مطبوع AC آنها، یا و محصولات، رتبه‌بندی‌های رسمی کارآیی، و بررسی‌های مراجع احتمالی و مشتریان قبلی همان فروشنده انجام داد.

 

سایر معیارها: جزئیات فنی مانند طول عمر مبدل حرارتی، استحکام سیم پیچ کمپرسور، سطوح نویز میزان گارانتی داکت اسپیلت و غیره باید قبل از خرید نهایی به طور کامل بررسی شوند. تحقیقات دقیق و احتیاط می تواند سرمایه گذاری شما را در قطعات تهویه  حفظ کند که شما را به سرمایه گذاری طولانی مدت و عملکرد سیستم تهویه مطبوع و تهویه مطبوع AC خود راهنمایی می کند

 وقتی قیمت تهویه مطبوع و یا یک دستگا اسپیلت کانالی یا کولر گازی را در نظر می گیریم به این فکر می کنیم که دماهای گرم در طول تابستان و فصول گرم چقدر می توانند جمع شوند هر چه آب و هوا گرم تر باشد، مصرف کننده در مورد قیمت های تهویه مطبوع بیشتر برای خانه و یا محل کار خود فکر می کند. هنگامی که به انتخاب قیمت های تهویه مطبوع AC و سیستم خنک کننده مناسب برای خود فکر می کنید، به طیف گسترده ای از انتخاب ها، انواع مدل ها و انواع برند، قیمت داکت اسپیلت  برای اندازه مناسب، و ویژگی های آن برندها، صرفه جویی در مصرف انرژی فکر کنید.

 

مزیت کلی سیستم خنک کننده انتخابی شما برای خانه یا محیط کسب و کار شما. منطقه اقلیمی را در نظر بگیرید که به سیستم خنک کننده نیاز دارید و هر چند وقت یکبار باید به قیمت های تهویه مناسب ، هزینه های ماهانه یا صورتحساب فکر کنید. قیمت های تهویه مطبوع را می توان برای اندازه سیستم خنک کننده واقعی که ممکن است در نظر بگیرید و منطقه کامل خانه و یا مشاغلی که نیاز به خنک کردن دارند در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، یک منطقه/اتاق کوچک که اندازه آن 20 متر مربع است، ممکن است یک سیستم خنک کننده قابل حمل در نظر بگیرید و برای اندازه کوچک، قیمت تهویه مطبوع به اندازه سیستم های خنک کننده بزرگتر شما گران نخواهد بود.

قیمت داکت اسپیلت در سیستم تهویه مطبوع بسته به برند، مدل واحد تهویه مطبوع و بسیاری عوامل دیگر متفاوت است. اکثر خانه‌ها در سرتاسر جهان به دلیل مزایای فراوانی که در خانه دارند و همچنین کارایی آن در راحت نگه داشتن خانه، از قبل با کولر گازی نصب شده‌اند. قیمت تهویه مطبوع AC همچنین از طریق ظرفیت سیستم های خنک کننده برای رطوبت زدایی و فیلتر کردن هوا برای ورود به کسب و کار یا خانه شما با هوای تمیزتر و محیط تنفسی سالم تر از خانه یا محل کار شما خارج می شود. قیمت تهویه مطبوع/ گرمایش AC خانگی یک واحد تهویه مطبوع استاندارد یا اضافه کردن آن به یک سیستم گرمایش AC موجود از 3500 دلار تا 4000 دلار در یک خانه 2000 فوت مربعی خواهد بود.

 زمان معمول نصب یونیت داخلی داکت اسپیلت در همان محوطه خانه حدود 2 تا 3 روز خواهد بود. برای خانه های کوچکتر از 800 تا 1000 فوت مربع، هزینه ممکن است حدود 2100 تا 2500 دلار باشد. اگر کانالی وجود نداشته باشد و نیاز باشد کانال اسپیرال گالوانیزه یا لوله خرطومی فلکسیبل برای انتقال هوا کشیده شود ، قیمت آن از 5000 دلار تا حدود 7000 خواهد بود. در خرید یونیت اسپیلت برای تهویه مطبوع، نه تنها باید قیمت تهویه مطبوع را بررسی کنید، بلکه باید مواد استفاده شده را نیز بررسی کنید تا نه تنها برای چندین ماه، بلکه برای سالیان متمادی نیز دوام بیاورید. همچنین اندازه، برند و مدل را در نظر بگیرید زیرا هر یک از این تغییرات تاثیر زیادی در خنک سازی خانه شما می گذارد. فقط به خاطر داشته باشید که دستگاه برای ایجاد حداکثر خنک کننده نباید خیلی بزرگ باشد، فقط باید اندازه مناسبی داشته باشد تا بتواند برای همان هدفی که به آن نیاز دارید به خوبی عمل کند.

 

قیمت‌ها تهویه مطبوع معمولاً با گذشت سال افزایش می‌یابند، بنابراین خوب است که به محض اینکه بودجه لازم را دارید سرمایه‌گذاری کنید و قبل از خرید واحد مناسبی که فکر می‌کنید به بهترین وجه آسایش را در خانه شما فراهم می‌کند، خرید کنید. انواع سیستم های گرمایشی و تهویه مطبوع خانگی نوع شما در خانه به احتمال زیاد بر اساس سن خانه و بخشی از کشوری است که در آن زندگی می کنید. اطلاعات تهویه مطبوع آذین تهویه می تواند دامنه وسیعی داشته باشد، به خصوص اگر خانه قدیمی و موجودی بخرید. 

لیست قیمت داکت اسپیلت در سال 1400

 

دیگر سوالات متداول در مورد داکت اسپیلت

برای خرید و نصب دستگاه از کجا شروع کنم؟

برای خرید دستگاه داکت اسپلیت با بخش فروش آذین تهویه تماس بگیرید. پس از تماس اولیه و گرفت اطلاعات اولیه توسط کارشناسان، ظرفیت و تعداد دستگاه‌ها تعیین و برای ادامه کار به دپارتمان فنی و مهندسی ارجاع داده می‌شوید تا اقدامات لازم جهت خرید و نصب دستگاه انجام شود.

برق ورودی دستگاه داکت اسپلیت چند فاز است؟

تک فاز یا سه فاز بودن دستگاه‌ها با توجه به ظرفیت آنها تعیین می‌گردد. مثلا برق ورودی دستگاه‌های ۴۲۰۰۰ به بالا سه فاز است و دستگاه ۳۶۰۰۰ و کمتر از آن بصورت تک فاز تامین می‌شود اما بصورت سفارشی می‌توان سه فاز آنها را نیز تولید کرد.

چه ظرفیتی از دستگاه برای یک واحد مسکونی مناسب است؟

ظرفیت دستگاه با توجه به پارامترهای مختلفی تعیین می‌شود که از مهم‌ترین آنها متراژ کل محیط مسکونی است. مثلا برای یک واحد مسکونی ۱۲۰ متری،  یک دستگاه ۳۶۰۰۰ مناسب است. جهت مشاوره درباره ظرفیت مناسب برای واحد مسکونی خود یا کسب اطلاعات بیشتر با بخش فروش اذین تهویه-09194201355- تماس بگیرید

 

مشخصات فنی داکت اسپلیت میدیا

اسپلیت کانالی یا داکت اسپلیت میدیا این قابلیت را دارد که سرمایش و گرمایش چندین فضا را بطور همزمان با یک دستگاه فراهم کند. داکت اسپیلت میدیا دارای گاز مبرد (R22 و R140a) و کمپرسور روتاری و اسکرال می باشد که در ظرفیت های 2 تا 5 تن تبرید به صورت معمولی و اینورتر تولید می شوند.

فروش داکت اسپلیت Midea

در صورت داشتن سقف کاذب بهترین گزینه جهت تامین سرمایش و گرمایش محیط داکت اسپیلت می باشد که بسیار کم مصرف است و یکی از دستگاه های سیستم تهویه مطبوع به شمار می رود. فروش انواع مدل های داکت اسپلیت های میدیا در مجموعه آذین تهویه به شرح زیر می باشد:

داکت اسپلیت میدیا MTIT-48HWFN1

داکت اسپلیت میدیا MTIT-55HWFN1

داکت اسپلیت میدیا MDA5-24HW

داکت اسپلیت میدیا MDA5-36HW

داکت اسپلیت میدیا MDA5-48HW

داکت اسپلیت میدیا MDA5-60HW

ویژگی های داکت اسپلیت میدیا

دارای گاز مبرد (R22،R140a)

دارای کمپرسور اینورتر کم مصرف

داکت اسپلیت میدیا دارای قابلیت گرمایش توسط کویل آب گرم است.

سری اینورتر دارای برچسب انرژی سری A

طراحی بهینه فن کندانسور جهت کاهش سطح صدا و افزایش هوادهی

داکت اسپلیت Midea دارای مبدل حرارتی مقاوم در برابر خوردگی از نوع Blue Fin است.

پمپ درین جهت انتقال آب کندانسور تا ارتفاع 75 سانتی متر

داکت اسپلیت مدیا دارای 5 سال ضمانت کمپرسو و 18 ماه گارانتی قطعات توسط شرکت گلدیران می باشد.

تولید سیستم های تهویه مطبوع ( برج خنک کننده ، اسپیلت و...)...
ما را در سایت تولید سیستم های تهویه مطبوع ( برج خنک کننده ، اسپیلت و...) دنبال می کنید

برچسب : داکت اسپیلت مدیا, قیمت داکت اسپیلت , بهره برداری اسپلت کانالی , کولر گازی , لوله خرطومی هوا , لیست قیمت داکت اسیلت آذین تهویه , نویسنده : م-ن azintahvie بازدید : 165 تاريخ : پنجشنبه 31 شهريور 1401 ساعت: 13:47